Novinky
Ke stažení
Stáhněte si tento dokument:Lecture by S. Arnaud (Centre Alexandre Koyré, EHESS, Paris)

 

   CEFRES zve na přednášku Sabine Arnaud z Centre Alexandre Koyré, EHESS, Paris na téma: „Man as a Speaking Machine and the Teaching of Speech: The Stakes of Articulation in Eighteenth-century France“.

Předáška se koná ve středu 3. května v 18:30 ve Francouzském institutu v Praze (Štěpánská 35, Praha 1). 

Přednáška se bude konat v angličtině. 

Více informací naleznete zde. Událost můžete také sledovat na naší facebookové stránce. 


Jana Vojanová

Konzultace - doc. Šanderová

Paní docentka Šanderová je až do odvolání nemocná. Pokud by někdo potřeboval konzultovat, kontaktujte paní docentku e-mailem.


Jana Vojanová

Prof. Stephen Turner - "American Sociology since 1945: Rise and Fall?"

 Katedra sociologie ISS FSV UK zve srdečně  všechny zájemce  na přednášku "American Sociology since 1945: Rise and Fall?" prof. Stephena Turnera (University of South Florida).

Přednáška se koná v úterý, 2. května 2017 od 14,00 místnost J1034 (aula) areál FSV UK Jinonice.

 

 


Jana Vojanová

Dr. Claudio Morrison na ISS

claudio_morrison.jpgClaudio Morrison z Middlesex University v rámci své návštěvy bude přednášet nejenom na SOÚ, ale také u nás v Jinonicích. Srdečně Vás proto zveme na jeho přednášky A ‘workers’ mobility’ approach to the study of labour migration: exploring the case of Labour Mobility in the Former Soviet Union Qualitative Research in the world of work: principles and challenges of engaged, participative and partisan research. Tyto přednášky se budou konat v Jinonicích v termínu 2. - 3. května.


Přílohy:

Přednášky Claudia Morrisona

Terezie Hanzlíková

Čtvrteční sociologický seminář - dr. Claudio Morrison

 Milí příznivci čtvrtečních seminářů,

rády bychom vás pozvaly  na další přednášku z cyklu sociologických seminářů. Ve čtvrtek 4. května od 16.00 hodin vystoupí Claudio Morrison z Middlesex University Business School in London se svým příspěvkem Ethics in qualitative research: the morality and politics of workplace fieldwork. Seminář bude probíhat v  Akademickém konferenčním centru, Husova 4a,  Praha 1.

Více informací naleznete v příloze a dále  na webu Sociologického ústavu a na našem Facebooku

Srdečně zdraví a na setkání se těší

Majka Pospíšilová  a Petra Šalamounová

 


Jana Vojanová

Hyde Park: Setkání vedení fakulty s posluchači

Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy zve všechny studentky a studenty na otevřené setkání s děkanem a proděkany, tentokrát na téma: "projekt rekonstrukce jinonického areálu". Setkání se uskuteční ve čtvrtek 4. května 2017 od 15:30 v místnosti č. 1034 v areálu UK v Jinonicích. Facebook


Martin Hájek

Zapojte se do výzkumu!

 

Rádi bychom Vás informovali, že katedra sociologie v nadcházejícím akademické roce 2017/2018 nabídne magisterským studentům účast na mezinárodním výzkumu spotřeby energií ve veřejných budovách. Prostřednictvím kurzů Výzkumné kolokvium a Výzkumná praxe se budou studenti moci zapojit do mezinárodního projektu PEOPLE, který je finančně podpořený programem EU Erasmus+.

Kurzy pro katedru sociologie zajistí Centrum pro otázky životního prostředí UK.  Studenti zapojení do projektu mimo jiné získají možnost zúčastnit se Co-creation  campu v květnu 2018 na Vrije Universiteit Amsterdam, kde budou výsledky  svých výzkumů prezentovat i studenti z partnerských univerzit (Durham University,  Vrije Universiteit Amsterdam, Institute for Innovation and Development of University  of Ljubljana).

Bližší informace pro případné zájemce najdete  zde.


Jana Vojanová

STUDENTSKÉ PENÍZE!

Mimořádné zasedání studentské komory AS FSV UK k tzv. studentským penězům proběhne v úterý 2. května 2017 v budově Hollar. Systém podpory studentského života na FSV UK a jeho náležitosti jsou popsány na: http://intranet.fsv.cuni.cz/FSVINT-823.html Vaše projekty zasílejte na adresu studentskepenize@fsv.cuni.cz a v kopii také na karel.hoefer@fsv.cuni.cz nejpozději do úterý 25. dubna 2017. Předmět mailu uvádějte ve tvaru "Studentské peníze - název vašeho projektu". S případnými dotazy se můžete obrátit na místopředsedu AS FSV UK Karla Höfra. Těšíme se na všechny vaše projekty! AS


Martin Hájek

Přísahejme na vlastní!

Vážení a milí studenti, absolventi, kolegové, přátelé a příznivci Fakulty sociálních věd,

od znovuzrození naší fakulty a imatrikulace našich prvních studentů na podzim roku 1990 uteklo již mnoho vody – když naši současní studenti přicházeli na svět, ti první nás již opouštěli jako absolventi. Čas léčil i stavěl, fakulta zmohutněla, dospěla a zmoudřela a jsme na ni právem hrdí. Něco se ale nezměnilo a zůstává. Něco, co nás všechny spojuje, co my letošní sdílíme s těmi prvními z podzimu před sedmadvaceti lety. Slibujeme a přísaháme na zapůjčené žezlo. Mnohokrát se naše fakulta pokoušela vykročit na cestu k vlastním insigniím.

A teď přišel čas. Pojďme se společně podílet na vzniku insignií Fakulty sociálních věd. Pojďme pomoci fakultě zhmotnit identitu. Přidejte se k nám, podpořte sbírku na nové insignie a buďte součástí tohoto historického okamžiku.

S poděkováním a pozdravením

Jakub Končelík

Sbírka bude probíhat ve dnech 4. 4. až 19. 5. 2017 na portálu HitHit. hithit.com/insignie

Připojte se na Facebooku


Martin Hájek

Jak se žije v současné Evropě

"Jak se žije v současné Evropě?" Český koordinační tým ESS připravuje kapitoly na témata:    

  • hodnotové orientace
  • životní spokojenost 
  • sociální sítě a kontakty 
  • chápání demokracie 
  • spokojenost s ekonomikou, vládnutím a demokracií
  • postoje k migrantům
  • pocit bezpečí a obavy z kriminality  

a hledá autory dalších zajímavých kapitol o Česku v kontextu dalších evropských zemí. Abstrakty v českém jazyce v rozsahu 350 slov zasílejte na e-mailovou adresu: klara.plecita@soc.cas.cz do 30. dubna 2017. Rozhodnutí o přijetí kapitoly bude zasláno uchazečům do 5. 5. Termín odevzdání kapitoly je 15. 7. 2017.


Jana Vojanová

"Cultural Trauma: theoretical perspectives, empirical evidence, somatic responses" - CuTrau2017

  V termínu od 1. července do 8. července 2017 pořádá Department of Sociology, University of the Aegean letní školu na téma "Cultural Trauma: theoretical perspectives, empirical evidence, somatic responses"  

Podrobné informace včetně registračního formuláře najdete na stránkách letní školy: https://summer-schools.aegean.gr/CuTrau2017


Jana Vojanová

Cyklus diskusních setkání s velvyslanci...

 Katedra sociální geografie a regionálního rozvoje PřF UK Praha zve studenty i širokou veřejnost na cyklus diskusních setkání s velvyslanci Lotyšska, Estonska a Litvy.

Diskusní přednášky se uskuteční  v rámci přednášek Regionální geografie pobaltských zemí, které vede Mgr. Josef Miškovský, Ph.D.

Jednotlivá setkání se budou konat v posluchárně Věž (3. patro hlavní budovy Přírodovědecké fakulty, Albertov 6, Praha 2) v těchto termínech: viz. příloha


Přílohy:

prf_prednasky.pdf

Jana Vojanová

Čtvrteční sociologické semináře

Vážení příznivci sociologických seminářů,

 

v příloze najdete aktualizovanou pozvánku na jarní cyklus čtvrtečních sociologických seminářů.

Na setkání s vámi se těší Majka Pospíšilová a Petra Šalamounová


Přílohy:

program_jaro_2017_verze2.pdf

Jana Vojanová

Hodnocení výuky za ZS 2016/2017

od 23.2.2017 jsou na webové stránce http://hodnocenikurzu.fsv.cuni.cz/ dostupné výsledky hodnocení výuky za zimní semestr 2016.   Hodnocení se zúčastnilo 1545 studentů z 4600, bylo odesláno 8673 dotazníků.

Aktuální semestr je nejvýše v nabídce a je označen 2016_zs.


Jana Vojanová

Rozvrh na letní semestr online

Aktuální rozvrh najdete na https://goo.gl/O8RU6D  Všem studentům i vyučujícím přejeme úspěšný letní semestr

 


Martin Hájek

Sociologické semináře - jaro 2017

Dnes 2. února od 16.00  hodin hodin vystoupí Donald Tomaskovic-Devey z University of Massachusetts Amherst se svým příspěvkem Organizational Inequalities: Relational Process in Institutional Context.  Seminář bude probíhat v AKC (Akademické konferenční centrum), Husova 4a, Praha 1.Podrobnější informace naleznete v příloze a dále na našich webových stránkách a na Facebooku Sociologického ústavu.

Program sociologických seminářů na jaro 2017 najdete zde. 


Jana Vojanová

Katedra sociologie - rozvrh na LS 2016-17

V príloze najdete rozvrh Katedry sociologie pro letní semestr 2016/2017.  Semináře ke Kvantitativním metodám budou doplněny.


Jana Vojanová

Čtvrteční sociologické semináře

Tomaskovic.jpg Vážení příznivci čtvrtečních seminářů, rády bychom vás pozvaly na první přednášku z jarního cyklu sociologických seminářů. Ve čtvrtek 2. února od 16.00  hodin hodin vystoupí Donald Tomaskovic-Devey z University of Massachusetts Amherst se svým příspěvkem Organizational Inequalities: Relational Process in Institutional ContextSeminář bude probíhat v AKC (Akademické konferenční centrum), Husova 4a, Praha 1. V příloze zasíláme i předběžný program na jarní cyklus, finální verze bude začátkem února. Podrobnější informace naleznete v nejbližší době i na našich webových stránkách a na Facebooku Sociologického ústavu. Srdečně zdraví a na setkání se těší   Majka Pospíšilová  a Petra Šalamounová


Jana Vojanová

Doktorandská konference sociologie, veřejné a sociální politiky a příbuzných společenských věd

 25. května 2017 se v budově FSV Hollar uskuteční každoroční doktorandská konference tentokrát za užší spolupráce obou kateder ISS. K účasti jsou zváni všichni doktorští studenti sociologie, veřejné a sociální politiky z ČR a Slovenska a také zájmeci z příbuzných oborů. Smyslem konfernce je poskytnout zpětnou vazbu začínajícím akademickým pracovníkům a pomoci jim k úspěšné publikaci jejich textů. Na konferenci vystoupí jako host Alice Szczepaniková s přednáškou s názvem What constitutes policy-relevant research? The case of migration. Zájemci najdou v příložených souborech bližší informace se všemi důležitými termíny.


Přílohy:

jarni_dokt_konfer__2017.pdf
callforpapersdsk__2017.pdf

Jana Vojanová

Kniha na semestr

  Vážení kolegové, novou Knihou na semestr byla vybrána kniha Petera Høega Cit slečny Smilly pro sníh (Argo). S touto knihou se budete v příštím semestru průběžně setkávat v kursech vyučovaných v rámci bc. oboru SOSA a mgr. zaměření SA&Q. O doprovodných akcích a tematických přednáškách spojených s Knihou na semestr vás budeme dále informovat. Přeji příjemné čtení, Jakub Grygar


Jana Vojanová
Novinky
Lecture by S. Arnaud (Centre Alexandre Koyré, EHESS, Paris)

 

   CEFRES zve na přednášku Sabine Arnaud z Centre Alexandre Koyré, EHESS, Paris na téma: „Man as a Speaking Machine and the Teaching of Speech: The Stakes of Articulation in Eighteenth-century France“.

Předáška se koná ve středu 3. května v 18:30 ve Francouzském institutu v Praze (Štěpánská 35, Praha 1). 

Přednáška se bude konat v angličtině. 

Více informací naleznete zde. Událost můžete také sledovat na naší facebookové stránce. 


Jana Vojanová

Konzultace - doc. Šanderová

Paní docentka Šanderová je až do odvolání nemocná. Pokud by někdo potřeboval konzultovat, kontaktujte paní docentku e-mailem.


Jana Vojanová

Prof. Stephen Turner - "American Sociology since 1945: Rise and Fall?"

 Katedra sociologie ISS FSV UK zve srdečně  všechny zájemce  na přednášku "American Sociology since 1945: Rise and Fall?" prof. Stephena Turnera (University of South Florida).

Přednáška se koná v úterý, 2. května 2017 od 14,00 místnost J1034 (aula) areál FSV UK Jinonice.

 

 


Jana Vojanová

Dr. Claudio Morrison na ISS

claudio_morrison.jpgClaudio Morrison z Middlesex University v rámci své návštěvy bude přednášet nejenom na SOÚ, ale také u nás v Jinonicích. Srdečně Vás proto zveme na jeho přednášky A ‘workers’ mobility’ approach to the study of labour migration: exploring the case of Labour Mobility in the Former Soviet Union Qualitative Research in the world of work: principles and challenges of engaged, participative and partisan research. Tyto přednášky se budou konat v Jinonicích v termínu 2. - 3. května.


Přílohy:

Přednášky Claudia Morrisona

Terezie Hanzlíková

Čtvrteční sociologický seminář - dr. Claudio Morrison

 Milí příznivci čtvrtečních seminářů,

rády bychom vás pozvaly  na další přednášku z cyklu sociologických seminářů. Ve čtvrtek 4. května od 16.00 hodin vystoupí Claudio Morrison z Middlesex University Business School in London se svým příspěvkem Ethics in qualitative research: the morality and politics of workplace fieldwork. Seminář bude probíhat v  Akademickém konferenčním centru, Husova 4a,  Praha 1.

Více informací naleznete v příloze a dále  na webu Sociologického ústavu a na našem Facebooku

Srdečně zdraví a na setkání se těší

Majka Pospíšilová  a Petra Šalamounová

 


Jana Vojanová

Hyde Park: Setkání vedení fakulty s posluchači

Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy zve všechny studentky a studenty na otevřené setkání s děkanem a proděkany, tentokrát na téma: "projekt rekonstrukce jinonického areálu". Setkání se uskuteční ve čtvrtek 4. května 2017 od 15:30 v místnosti č. 1034 v areálu UK v Jinonicích. Facebook


Martin Hájek

Zapojte se do výzkumu!

 

Rádi bychom Vás informovali, že katedra sociologie v nadcházejícím akademické roce 2017/2018 nabídne magisterským studentům účast na mezinárodním výzkumu spotřeby energií ve veřejných budovách. Prostřednictvím kurzů Výzkumné kolokvium a Výzkumná praxe se budou studenti moci zapojit do mezinárodního projektu PEOPLE, který je finančně podpořený programem EU Erasmus+.

Kurzy pro katedru sociologie zajistí Centrum pro otázky životního prostředí UK.  Studenti zapojení do projektu mimo jiné získají možnost zúčastnit se Co-creation  campu v květnu 2018 na Vrije Universiteit Amsterdam, kde budou výsledky  svých výzkumů prezentovat i studenti z partnerských univerzit (Durham University,  Vrije Universiteit Amsterdam, Institute for Innovation and Development of University  of Ljubljana).

Bližší informace pro případné zájemce najdete  zde.


Jana Vojanová

STUDENTSKÉ PENÍZE!

Mimořádné zasedání studentské komory AS FSV UK k tzv. studentským penězům proběhne v úterý 2. května 2017 v budově Hollar. Systém podpory studentského života na FSV UK a jeho náležitosti jsou popsány na: http://intranet.fsv.cuni.cz/FSVINT-823.html Vaše projekty zasílejte na adresu studentskepenize@fsv.cuni.cz a v kopii také na karel.hoefer@fsv.cuni.cz nejpozději do úterý 25. dubna 2017. Předmět mailu uvádějte ve tvaru "Studentské peníze - název vašeho projektu". S případnými dotazy se můžete obrátit na místopředsedu AS FSV UK Karla Höfra. Těšíme se na všechny vaše projekty! AS


Martin Hájek

Přísahejme na vlastní!

Vážení a milí studenti, absolventi, kolegové, přátelé a příznivci Fakulty sociálních věd,

od znovuzrození naší fakulty a imatrikulace našich prvních studentů na podzim roku 1990 uteklo již mnoho vody – když naši současní studenti přicházeli na svět, ti první nás již opouštěli jako absolventi. Čas léčil i stavěl, fakulta zmohutněla, dospěla a zmoudřela a jsme na ni právem hrdí. Něco se ale nezměnilo a zůstává. Něco, co nás všechny spojuje, co my letošní sdílíme s těmi prvními z podzimu před sedmadvaceti lety. Slibujeme a přísaháme na zapůjčené žezlo. Mnohokrát se naše fakulta pokoušela vykročit na cestu k vlastním insigniím.

A teď přišel čas. Pojďme se společně podílet na vzniku insignií Fakulty sociálních věd. Pojďme pomoci fakultě zhmotnit identitu. Přidejte se k nám, podpořte sbírku na nové insignie a buďte součástí tohoto historického okamžiku.

S poděkováním a pozdravením

Jakub Končelík

Sbírka bude probíhat ve dnech 4. 4. až 19. 5. 2017 na portálu HitHit. hithit.com/insignie

Připojte se na Facebooku


Martin Hájek

Jak se žije v současné Evropě

"Jak se žije v současné Evropě?" Český koordinační tým ESS připravuje kapitoly na témata:    

a hledá autory dalších zajímavých kapitol o Česku v kontextu dalších evropských zemí. Abstrakty v českém jazyce v rozsahu 350 slov zasílejte na e-mailovou adresu: klara.plecita@soc.cas.cz do 30. dubna 2017. Rozhodnutí o přijetí kapitoly bude zasláno uchazečům do 5. 5. Termín odevzdání kapitoly je 15. 7. 2017.


Jana Vojanová

"Cultural Trauma: theoretical perspectives, empirical evidence, somatic responses" - CuTrau2017

  V termínu od 1. července do 8. července 2017 pořádá Department of Sociology, University of the Aegean letní školu na téma "Cultural Trauma: theoretical perspectives, empirical evidence, somatic responses"  

Podrobné informace včetně registračního formuláře najdete na stránkách letní školy: https://summer-schools.aegean.gr/CuTrau2017


Jana Vojanová

Cyklus diskusních setkání s velvyslanci...

 Katedra sociální geografie a regionálního rozvoje PřF UK Praha zve studenty i širokou veřejnost na cyklus diskusních setkání s velvyslanci Lotyšska, Estonska a Litvy.

Diskusní přednášky se uskuteční  v rámci přednášek Regionální geografie pobaltských zemí, které vede Mgr. Josef Miškovský, Ph.D.

Jednotlivá setkání se budou konat v posluchárně Věž (3. patro hlavní budovy Přírodovědecké fakulty, Albertov 6, Praha 2) v těchto termínech: viz. příloha


Přílohy:

prf_prednasky.pdf

Jana Vojanová

Čtvrteční sociologické semináře

Vážení příznivci sociologických seminářů,

 

v příloze najdete aktualizovanou pozvánku na jarní cyklus čtvrtečních sociologických seminářů.

Na setkání s vámi se těší Majka Pospíšilová a Petra Šalamounová


Přílohy:

program_jaro_2017_verze2.pdf

Jana Vojanová

Hodnocení výuky za ZS 2016/2017

od 23.2.2017 jsou na webové stránce http://hodnocenikurzu.fsv.cuni.cz/ dostupné výsledky hodnocení výuky za zimní semestr 2016.   Hodnocení se zúčastnilo 1545 studentů z 4600, bylo odesláno 8673 dotazníků.

Aktuální semestr je nejvýše v nabídce a je označen 2016_zs.


Jana Vojanová

Rozvrh na letní semestr online

Aktuální rozvrh najdete na https://goo.gl/O8RU6D  Všem studentům i vyučujícím přejeme úspěšný letní semestr

 


Martin Hájek

Sociologické semináře - jaro 2017

Dnes 2. února od 16.00  hodin hodin vystoupí Donald Tomaskovic-Devey z University of Massachusetts Amherst se svým příspěvkem Organizational Inequalities: Relational Process in Institutional Context.  Seminář bude probíhat v AKC (Akademické konferenční centrum), Husova 4a, Praha 1.Podrobnější informace naleznete v příloze a dále na našich webových stránkách a na Facebooku Sociologického ústavu.

Program sociologických seminářů na jaro 2017 najdete zde. 


Jana Vojanová

Katedra sociologie - rozvrh na LS 2016-17

V príloze najdete rozvrh Katedry sociologie pro letní semestr 2016/2017.  Semináře ke Kvantitativním metodám budou doplněny.


Jana Vojanová

Čtvrteční sociologické semináře

Tomaskovic.jpg Vážení příznivci čtvrtečních seminářů, rády bychom vás pozvaly na první přednášku z jarního cyklu sociologických seminářů. Ve čtvrtek 2. února od 16.00  hodin hodin vystoupí Donald Tomaskovic-Devey z University of Massachusetts Amherst se svým příspěvkem Organizational Inequalities: Relational Process in Institutional ContextSeminář bude probíhat v AKC (Akademické konferenční centrum), Husova 4a, Praha 1. V příloze zasíláme i předběžný program na jarní cyklus, finální verze bude začátkem února. Podrobnější informace naleznete v nejbližší době i na našich webových stránkách a na Facebooku Sociologického ústavu. Srdečně zdraví a na setkání se těší   Majka Pospíšilová  a Petra Šalamounová


Jana Vojanová

Doktorandská konference sociologie, veřejné a sociální politiky a příbuzných společenských věd

 25. května 2017 se v budově FSV Hollar uskuteční každoroční doktorandská konference tentokrát za užší spolupráce obou kateder ISS. K účasti jsou zváni všichni doktorští studenti sociologie, veřejné a sociální politiky z ČR a Slovenska a také zájmeci z příbuzných oborů. Smyslem konfernce je poskytnout zpětnou vazbu začínajícím akademickým pracovníkům a pomoci jim k úspěšné publikaci jejich textů. Na konferenci vystoupí jako host Alice Szczepaniková s přednáškou s názvem What constitutes policy-relevant research? The case of migration. Zájemci najdou v příložených souborech bližší informace se všemi důležitými termíny.


Přílohy:

jarni_dokt_konfer__2017.pdf
callforpapersdsk__2017.pdf

Jana Vojanová

Kniha na semestr

  Vážení kolegové, novou Knihou na semestr byla vybrána kniha Petera Høega Cit slečny Smilly pro sníh (Argo). S touto knihou se budete v příštím semestru průběžně setkávat v kursech vyučovaných v rámci bc. oboru SOSA a mgr. zaměření SA&Q. O doprovodných akcích a tematických přednáškách spojených s Knihou na semestr vás budeme dále informovat. Přeji příjemné čtení, Jakub Grygar


Jana Vojanová