Novinky
Ke stažení
Stáhněte si tento dokument:Sociologický seminář - José de Jesús Pérez Martínez

Vážené kolegyně a vážení kolegové, milí příznivci čtvrtečních seminářů,

 rádi bychom vás pozvali  na další přednášku z podzimního cyklu sociologických seminářů. Ve čtvrtek 19. října od 16.00 hodin vystoupí José de Jesús Pérez Martínez se svým příspěvkem When the impunity meets the inequality: Social effects of this interaction in Mexico. 

Seminář bude probíhat v zasedací místnosti 207, Sociologický ústav, Jilská 1, Praha 1.

Více informací naleznete v příloze a dále na stránách Sociologického ústavu a na našem Facebooku.

V příloze dále zasíláme aktualizovanou verzi programu, u přednášky 27. listopadu je doplněné téma  a je nově zařazen seminář 14. prosince od 14.00 hodin.

Srdečně zdraví a na setkání se těší

Petra Šalamounová, Viktor Dobrovolný  a Majka Pospíšilová


Jana Vojanová

Semináře Katedry sociologie

Vážené kolegyně, vážení kolegové, milé studentky, milí studenti,

rádi bychom vás pozvali na podzimní cyklus seminářů Katedry sociologie

První přednáška se bude konat  ve středu,  25. října  od 15.30 hodin, místnost 2019  areál FSV UK Jinonice. Se svým příspěvkem na téma „Morální ekonomie klášterů benediktinské tradice v ČR a v Rakousku" vystoupí dr. Spalová   Pozvánku s anotací pošleme co nejdřív. Těšíme se na setkání s Vámi

 


Jana Vojanová

Česká demografická společnost

  zve všechny zájemce na Diskusní večer České demografické společnosti na téma Penzijní schémata.

Přednáší doc. Ing. Jaroslav Sixta, Ph.D.

ředitel sekce makroekonomických statistik na Českém statistickém úřadě, člen katedry ekonomické statistiky FIS VŠE v Praze

Ing. Václav Rybáček, Ph.D.

ředitel odboru vládních a finančních účtů na Českém statistickém úřadě.

středa 18. října 2017, 16:30 h VŠE v Praze, Nová budova, 4. patro, místnost 473 NB


Jana Vojanová

Hledáte kvalitní komparativní data pro své vědecké práce, disertační práce ...

 Pokud hledáte kvalitní komparativní data pro své  vědecké práce, diplomové práce, dizertace  registrujte se na  http://www.europeansocialsurvey.org/data/ a stáhněte si data pro analýzy v SAS, SPSS nebo STATA nebo analyzujte on-line v NESSTAR

na http://nesstar.ess.nsd.uib.no/webview/ 

Podrobnější info v letáčku European Social Survey

 

 


Jana Vojanová

Soutěž České demografické společnosti o nejlepší kvalifikační práci

 Vážené kolegyně, vážení kolegové,

rádi bychom Vás informovali o vyhlášení 2. ročníku soutěže České demografické společnosti o nejlepší kvalifikační práci z oboru Demografie nebo jiných příbuzných oborů (s tématem práce, které se věnuje populační problematice, tj. např. z oborů sociologie, geografie, epidemiologie, ekonomie…), jejichž obhajoba proběhla v akademickém roce 2016/2017.

Podrobnější pravidla jsou k dispozici na stránkách http://www.czechdemography.cz/soutez/2-rocnik-souteze/pravidla/Termín pro přihlášení soutěžní práce je 31. 10. 2017.

Byli bychom moc rádi, kdybyste v rámci svých institucí jednak rozšířili informaci o vyhlášení soutěže mezi své kolegy a studenty (viz např. přiložený soubor k případnému vytištění a vyvěšení na nástěnku či webové stránky vaší instituce) nebo přímo oslovili studenty, jejichž obhájená práce by byla vhodným adeptem pro účast v soutěži.

Mnohokrát děkujeme za spolupráci a budeme se těšit na zajímavé práce vašich studentů,

Hlavní výbor České demografické  společnosti  organizátor soutěže

 


Jana Vojanová

Studijní pobyty mimo Evropu - zimní semestr 2018/2019

mu_mf_ZS2018.jpgS podzimem přichází i další kolo výběrového řízení na studijní pobyty v rámci mezifakultních a meziuniverzitních smluv. Díky této nabídce se můžete vydat za studiem mimo Evropu. FSV UK Vám navíc na tyto cesty finančně přispěje z Fondu mobility. Výběrové řízení a pohovory organizuje Oddělení zahraniční styků (OZS). Přihlášky na mezifakultní smlouvy odevzdávejte do 25. října 2017, přihlášky na meziuniverzitní smlouvy do 3. listopadu 2017. Více informací najdete na stránkách OZS.


Terezie Hanzlíková

Rozvrh zimní semestr 2017/2018 - Katedra sociologie

V příloze najdete rozvrh pro zimní semestr 2017/2018 -

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1WzjRFiGqcYjgkSTeZlPo7rG1VA6Fc4CdGDm8zg3EKUY/edit#gid=0


Jana Vojanová

Academic Writing for PhD Students

Katedra sociologie nabízí zdarma studentům doktorského studia Sociologie seminář s rodilým mluvčím  z akademické sféry Academic writing pro doktorandy:

Lektor: profesor Andrew Goodall

Časová dotace : 1 x týdně 80 minut 

Termín: pátek od 11,00 - místnost H020 Hollar

Forma a obsah kurzu: 

  • Všechny důležité informace o formě a obsahu různých akademických textů  
  • Kombinace jazykové teorie a práce s vlastními studentskými texty – identifikace častých chyb    
  • Splnitelné závazné příspěvky (abstrakty, anotace, konferenční příspěvky, application forms, cover letters, kratší drafty disertace…) 

Kontakt: jitka. wirthova@centrum.cz   


Jana Vojanová

Využití biograficko-narativní metody v sociálně-vědním výzkumu

Oddělení Gender & sociologie Sociologického ústavu Akademie věd ČR, v.v.i. zve srdečně všechny zájemce na přednášku Toma Wengrafa Využití biograficko-narativní metody v sociálně-vědním výzkumu, která se koná v pátek, 20. října 2017  od 10,00 do 12,15 hodin v zasedací místnosti č. 207, SOÚ AV ČR, v.v.i., Jilská 1 (2. patro) 


Jana Vojanová

GAUK 2018

Grantová agentura UK vyhlásila soutěž na podávání projektů s počátkem řešení v roce 2018. Projekty na 1-3 roky si mohou podávat studenti magisterského a doktorského studia.

Pravidla soutěže, vstup do aplikace.

Aplikace pro podávání projektů bude otevřena od 9. října 2017. Informační semináře pro žadatele se budou konat 10. října od 14:30 a 13. října od 10:00 v místnosti H212, Smetanovo náb. 6 (budova Hollaru).

Termín elektronického podání na odd. vědy: 10. listopadu 2017


Přílohy:

gauk 2018

Denisa Sobotková

Média a dokument

 Seminář tvůrčího psaní o dokumentárním filmu  Média dokument se bude konat ve dnech  24. - 29. října 2017 v rámci 21. MFDF Ji.hlava.

Kurz může být uznán jako jedna z povinností Antropologického semináře. 

Odpovědným pedagogem za ISS FSV UK je d. Barbora Spalová.

Bližší informace spolu s harmonogramem najdete v přílohách.

 


Jana Vojanová

Networks in Political Sciences, Management and Administration - JSM707

JSM707_Network.jpgBlock lecture in 3 days - November 13-15, 2017 Taught by: prof. Volker Schneider, Dr. Melanie Nagel, and Dr. Keiichi Satoh (all from the University of Konstanz) Social Network Analysis (SNA) is a promising methodological tool and theoretical approach. Its use increased exponentially in the last decades. SNA offers numerous quantitative applications in the field of political and organizational sciences. These methodological tools, practices, theoretical assignments, and practical problems play a central role in this POLNET seminar. Our intention is to enable the participants to gain knowledge on basic functions of social network analysis, like centrality analysis (which actor is central?), subgroup analysis (which actors are connected?), or discourse analysis. Assumed learning outcomes: - Understand and critically evaluate theoretical and methodological knowledge about social network analysis - Critically and systematically apply various forms of network data collection, discourse network analysis, and visualizations with Visone - Be familiar with the different understandings and uses of key concepts in the field of social network analysis - Prepare and deliver one verbal presentation and a seminar paper of a particular network data collection relating to these newly introduced techniques For more info see JSM707 Networks in Political Sciences, Management and Administration.  


Olga Angelovská

Zahraniční praktické stáže s Erasmem

image_gallery.jpgRádi byste získali pracovní zkušenost v zahraničí a nevíte, jak na to? Zkuste to s Erasmem! OZS FSV vypsalo nové výběrové řízení na praktické stáže Erasmus, takže se již nyní můžete přihlašovat na stáže, které budou probíhat v období prosinec 2017 - září 2018. Vybírat si můžete z existujících smluv FSV UK nebo si domluvit stáž v organizaci související s Vaším oborem studia. Přihlašovat se mohou i studentky a studenti prvních ročníků! Přihlášky se odevzdávají do pátku 20. října 2017 na sekretariátu ISS. Pohovory budou probíhat v následujícím týdnu také na ISS. Více informací najdete ve vyhlášce a na fakultním webu.


Terezie Hanzlíková

Sociologické semináře - podzim 2017

   Vážené kolegyně a vážení kolegové, milí příznivci čtvrtečních seminářů, rádi bychom vás pozvali na podzimní cyklus Čtvrtečních sociologických seminářů. Podrobný program je v příloze.  První přednáška se bude konat netradičně v pondělí 2. října již od 14.00 hodin. Pozvánku s anotací pošleme co nejdřív.  Srdečně zdraví a na setkání se těší  Petra Šalamounová, Viktor Dobrovolný a Majka Pospíšilová    


Přílohy:

sg_semina_podzim_2017pdf.pdf

Jana Vojanová

Urban Change and Grassroots Movements in the Czech Republic - JSB546

 

The class Urban Change and Grassroots Movements in the Czech Republic introduces students to the processes of urban change in cities undergoing neoliberal restructuring and post-socialist transformation, and to the grassroots movements that emerge and operate in the cities as a response to these changes.

The class focuses on urban change and grassroots movements from the perspective of global processes, as well as on their specific local form in the Czech Republic, where they continue to be influenced by the country’s undemocratic past.

Students will learn about different forms of activism, ranging from professional non-governmental organizations and neighbourhood initiatives, to various radical forms, as well as about their typical concerns, the actors involved, and the strategies they use.

The class will consist of both seminars and Prague-based excursions to selected localities and organizations. Students will be provided with the relevant literature and be able to engage in discussions. Students interested in obtaining ECTS credits will conduct their own research in small groups, and, individually, produce short final reports.


Jana Vojanová

Katedra sociologie _ rozvrh

V příloze najdete rozvrh pro zimní semestr 2017/2018 -

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1WzjRFiGqcYjgkSTeZlPo7rG1VA6Fc4CdGDm8zg3EKUY/edit#gid=0


Jana Vojanová

Kniha na semestr pro studenty oboru SOSA a zaměření SAQ

 Vážení studenti, pro nadcházející semestr jsme jako Knihu na semestr zvolili práci Jenny Nordbergové Tajný život afghánských dívek. Kniha studuje fenomén tzv. bača poš, dívek, které se v Afghánistánu převlékají za chlapce a spolu s chlapeckým oděvem také přejímají jejich mužskou roli. Nositelka Pulitzerovy ceny, novinářka Jenny Nordbergová knihu napsala na základě rozhovorů s těmito dívkami, jejich rodiči a blízkými vedených v letech 2009-2011. Kniha otevírá množství témat, kterých se různě dotýkáme v našich bakalářských i magisterských kursech: vztah pohlaví a genderu, napětí mezi strukturou a jednáním, různé podoby modernity, rozvojová pomoc a aplikovaná antropologie, hierarchie mezi Západem a Východem, etnicita, kinship, tělesnost a habitus, stát a občanství. Kniha sice nevyšla v elektronické podobě, ale je běžně dostupná v knihovnách i knihkupectvích. 

 

Kniha na semestr pro vás není povinnou četbou, pokud zvolenou knihu na semestr nevezmete během svého studia nikdy do ruky, nebude to mít vliv na vaše hodnocení. Kniha na semestr je však způsob, jak si budovat společný svět, jak sdílet z různých prostředí nesamozřejmé reálie a jak komentovat dění okolo nás se znalostí širšího kontextu diskutovaných jevů. S vybranou knihou na semestr budeme průběžně pracovat v antropologických kursech oboru SOSA a zaměření SAQ: budeme odkazovat na různé v knize popsané situace, pomocí knihy chceme vysvětlovat probíranou látku a ke Knize na semestr zorganizujeme alespoň jednu mimořádnou doprovodnou zvanou přednášku.

Jakub Grygar


Jana Vojanová
Novinky
Sociologický seminář - José de Jesús Pérez Martínez

Vážené kolegyně a vážení kolegové, milí příznivci čtvrtečních seminářů,

 rádi bychom vás pozvali  na další přednášku z podzimního cyklu sociologických seminářů. Ve čtvrtek 19. října od 16.00 hodin vystoupí José de Jesús Pérez Martínez se svým příspěvkem When the impunity meets the inequality: Social effects of this interaction in Mexico. 

Seminář bude probíhat v zasedací místnosti 207, Sociologický ústav, Jilská 1, Praha 1.

Více informací naleznete v příloze a dále na stránách Sociologického ústavu a na našem Facebooku.

V příloze dále zasíláme aktualizovanou verzi programu, u přednášky 27. listopadu je doplněné téma  a je nově zařazen seminář 14. prosince od 14.00 hodin.

Srdečně zdraví a na setkání se těší

Petra Šalamounová, Viktor Dobrovolný  a Majka Pospíšilová


Jana Vojanová

Semináře Katedry sociologie

Vážené kolegyně, vážení kolegové, milé studentky, milí studenti,

rádi bychom vás pozvali na podzimní cyklus seminářů Katedry sociologie

První přednáška se bude konat  ve středu,  25. října  od 15.30 hodin, místnost 2019  areál FSV UK Jinonice. Se svým příspěvkem na téma „Morální ekonomie klášterů benediktinské tradice v ČR a v Rakousku" vystoupí dr. Spalová   Pozvánku s anotací pošleme co nejdřív. Těšíme se na setkání s Vámi

 


Jana Vojanová

Česká demografická společnost

  zve všechny zájemce na Diskusní večer České demografické společnosti na téma Penzijní schémata.

Přednáší doc. Ing. Jaroslav Sixta, Ph.D.

ředitel sekce makroekonomických statistik na Českém statistickém úřadě, člen katedry ekonomické statistiky FIS VŠE v Praze

Ing. Václav Rybáček, Ph.D.

ředitel odboru vládních a finančních účtů na Českém statistickém úřadě.

středa 18. října 2017, 16:30 h VŠE v Praze, Nová budova, 4. patro, místnost 473 NB


Jana Vojanová

Hledáte kvalitní komparativní data pro své vědecké práce, disertační práce ...

 Pokud hledáte kvalitní komparativní data pro své  vědecké práce, diplomové práce, dizertace  registrujte se na  http://www.europeansocialsurvey.org/data/ a stáhněte si data pro analýzy v SAS, SPSS nebo STATA nebo analyzujte on-line v NESSTAR

na http://nesstar.ess.nsd.uib.no/webview/ 

Podrobnější info v letáčku European Social Survey

 

 


Jana Vojanová

Soutěž České demografické společnosti o nejlepší kvalifikační práci

 Vážené kolegyně, vážení kolegové,

rádi bychom Vás informovali o vyhlášení 2. ročníku soutěže České demografické společnosti o nejlepší kvalifikační práci z oboru Demografie nebo jiných příbuzných oborů (s tématem práce, které se věnuje populační problematice, tj. např. z oborů sociologie, geografie, epidemiologie, ekonomie…), jejichž obhajoba proběhla v akademickém roce 2016/2017.

Podrobnější pravidla jsou k dispozici na stránkách http://www.czechdemography.cz/soutez/2-rocnik-souteze/pravidla/Termín pro přihlášení soutěžní práce je 31. 10. 2017.

Byli bychom moc rádi, kdybyste v rámci svých institucí jednak rozšířili informaci o vyhlášení soutěže mezi své kolegy a studenty (viz např. přiložený soubor k případnému vytištění a vyvěšení na nástěnku či webové stránky vaší instituce) nebo přímo oslovili studenty, jejichž obhájená práce by byla vhodným adeptem pro účast v soutěži.

Mnohokrát děkujeme za spolupráci a budeme se těšit na zajímavé práce vašich studentů,

Hlavní výbor České demografické  společnosti  organizátor soutěže

 


Jana Vojanová

Studijní pobyty mimo Evropu - zimní semestr 2018/2019

mu_mf_ZS2018.jpgS podzimem přichází i další kolo výběrového řízení na studijní pobyty v rámci mezifakultních a meziuniverzitních smluv. Díky této nabídce se můžete vydat za studiem mimo Evropu. FSV UK Vám navíc na tyto cesty finančně přispěje z Fondu mobility. Výběrové řízení a pohovory organizuje Oddělení zahraniční styků (OZS). Přihlášky na mezifakultní smlouvy odevzdávejte do 25. října 2017, přihlášky na meziuniverzitní smlouvy do 3. listopadu 2017. Více informací najdete na stránkách OZS.


Terezie Hanzlíková

Rozvrh zimní semestr 2017/2018 - Katedra sociologie

V příloze najdete rozvrh pro zimní semestr 2017/2018 -

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1WzjRFiGqcYjgkSTeZlPo7rG1VA6Fc4CdGDm8zg3EKUY/edit#gid=0


Jana Vojanová

Academic Writing for PhD Students

Katedra sociologie nabízí zdarma studentům doktorského studia Sociologie seminář s rodilým mluvčím  z akademické sféry Academic writing pro doktorandy:

Lektor: profesor Andrew Goodall

Časová dotace : 1 x týdně 80 minut 

Termín: pátek od 11,00 - místnost H020 Hollar

Forma a obsah kurzu: 

Kontakt: jitka. wirthova@centrum.cz   


Jana Vojanová

Využití biograficko-narativní metody v sociálně-vědním výzkumu

Oddělení Gender & sociologie Sociologického ústavu Akademie věd ČR, v.v.i. zve srdečně všechny zájemce na přednášku Toma Wengrafa Využití biograficko-narativní metody v sociálně-vědním výzkumu, která se koná v pátek, 20. října 2017  od 10,00 do 12,15 hodin v zasedací místnosti č. 207, SOÚ AV ČR, v.v.i., Jilská 1 (2. patro) 


Jana Vojanová

GAUK 2018

Grantová agentura UK vyhlásila soutěž na podávání projektů s počátkem řešení v roce 2018. Projekty na 1-3 roky si mohou podávat studenti magisterského a doktorského studia.

Pravidla soutěže, vstup do aplikace.

Aplikace pro podávání projektů bude otevřena od 9. října 2017. Informační semináře pro žadatele se budou konat 10. října od 14:30 a 13. října od 10:00 v místnosti H212, Smetanovo náb. 6 (budova Hollaru).

Termín elektronického podání na odd. vědy: 10. listopadu 2017


Přílohy:

gauk 2018

Denisa Sobotková

Média a dokument

 Seminář tvůrčího psaní o dokumentárním filmu  Média dokument se bude konat ve dnech  24. - 29. října 2017 v rámci 21. MFDF Ji.hlava.

Kurz může být uznán jako jedna z povinností Antropologického semináře. 

Odpovědným pedagogem za ISS FSV UK je d. Barbora Spalová.

Bližší informace spolu s harmonogramem najdete v přílohách.

 


Jana Vojanová

Networks in Political Sciences, Management and Administration - JSM707

JSM707_Network.jpgBlock lecture in 3 days - November 13-15, 2017 Taught by: prof. Volker Schneider, Dr. Melanie Nagel, and Dr. Keiichi Satoh (all from the University of Konstanz) Social Network Analysis (SNA) is a promising methodological tool and theoretical approach. Its use increased exponentially in the last decades. SNA offers numerous quantitative applications in the field of political and organizational sciences. These methodological tools, practices, theoretical assignments, and practical problems play a central role in this POLNET seminar. Our intention is to enable the participants to gain knowledge on basic functions of social network analysis, like centrality analysis (which actor is central?), subgroup analysis (which actors are connected?), or discourse analysis. Assumed learning outcomes: - Understand and critically evaluate theoretical and methodological knowledge about social network analysis - Critically and systematically apply various forms of network data collection, discourse network analysis, and visualizations with Visone - Be familiar with the different understandings and uses of key concepts in the field of social network analysis - Prepare and deliver one verbal presentation and a seminar paper of a particular network data collection relating to these newly introduced techniques For more info see JSM707 Networks in Political Sciences, Management and Administration.  


Olga Angelovská

Zahraniční praktické stáže s Erasmem

image_gallery.jpgRádi byste získali pracovní zkušenost v zahraničí a nevíte, jak na to? Zkuste to s Erasmem! OZS FSV vypsalo nové výběrové řízení na praktické stáže Erasmus, takže se již nyní můžete přihlašovat na stáže, které budou probíhat v období prosinec 2017 - září 2018. Vybírat si můžete z existujících smluv FSV UK nebo si domluvit stáž v organizaci související s Vaším oborem studia. Přihlašovat se mohou i studentky a studenti prvních ročníků! Přihlášky se odevzdávají do pátku 20. října 2017 na sekretariátu ISS. Pohovory budou probíhat v následujícím týdnu také na ISS. Více informací najdete ve vyhlášce a na fakultním webu.


Terezie Hanzlíková

Sociologické semináře - podzim 2017

   Vážené kolegyně a vážení kolegové, milí příznivci čtvrtečních seminářů, rádi bychom vás pozvali na podzimní cyklus Čtvrtečních sociologických seminářů. Podrobný program je v příloze.  První přednáška se bude konat netradičně v pondělí 2. října již od 14.00 hodin. Pozvánku s anotací pošleme co nejdřív.  Srdečně zdraví a na setkání se těší  Petra Šalamounová, Viktor Dobrovolný a Majka Pospíšilová    


Přílohy:

sg_semina_podzim_2017pdf.pdf

Jana Vojanová

Urban Change and Grassroots Movements in the Czech Republic - JSB546

 

The class Urban Change and Grassroots Movements in the Czech Republic introduces students to the processes of urban change in cities undergoing neoliberal restructuring and post-socialist transformation, and to the grassroots movements that emerge and operate in the cities as a response to these changes.

The class focuses on urban change and grassroots movements from the perspective of global processes, as well as on their specific local form in the Czech Republic, where they continue to be influenced by the country’s undemocratic past.

Students will learn about different forms of activism, ranging from professional non-governmental organizations and neighbourhood initiatives, to various radical forms, as well as about their typical concerns, the actors involved, and the strategies they use.

The class will consist of both seminars and Prague-based excursions to selected localities and organizations. Students will be provided with the relevant literature and be able to engage in discussions. Students interested in obtaining ECTS credits will conduct their own research in small groups, and, individually, produce short final reports.


Jana Vojanová

Katedra sociologie _ rozvrh

V příloze najdete rozvrh pro zimní semestr 2017/2018 -

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1WzjRFiGqcYjgkSTeZlPo7rG1VA6Fc4CdGDm8zg3EKUY/edit#gid=0


Jana Vojanová

Kniha na semestr pro studenty oboru SOSA a zaměření SAQ

 Vážení studenti, pro nadcházející semestr jsme jako Knihu na semestr zvolili práci Jenny Nordbergové Tajný život afghánských dívek. Kniha studuje fenomén tzv. bača poš, dívek, které se v Afghánistánu převlékají za chlapce a spolu s chlapeckým oděvem také přejímají jejich mužskou roli. Nositelka Pulitzerovy ceny, novinářka Jenny Nordbergová knihu napsala na základě rozhovorů s těmito dívkami, jejich rodiči a blízkými vedených v letech 2009-2011. Kniha otevírá množství témat, kterých se různě dotýkáme v našich bakalářských i magisterských kursech: vztah pohlaví a genderu, napětí mezi strukturou a jednáním, různé podoby modernity, rozvojová pomoc a aplikovaná antropologie, hierarchie mezi Západem a Východem, etnicita, kinship, tělesnost a habitus, stát a občanství. Kniha sice nevyšla v elektronické podobě, ale je běžně dostupná v knihovnách i knihkupectvích. 

 

Kniha na semestr pro vás není povinnou četbou, pokud zvolenou knihu na semestr nevezmete během svého studia nikdy do ruky, nebude to mít vliv na vaše hodnocení. Kniha na semestr je však způsob, jak si budovat společný svět, jak sdílet z různých prostředí nesamozřejmé reálie a jak komentovat dění okolo nás se znalostí širšího kontextu diskutovaných jevů. S vybranou knihou na semestr budeme průběžně pracovat v antropologických kursech oboru SOSA a zaměření SAQ: budeme odkazovat na různé v knize popsané situace, pomocí knihy chceme vysvětlovat probíranou látku a ke Knize na semestr zorganizujeme alespoň jednu mimořádnou doprovodnou zvanou přednášku.

Jakub Grygar


Jana Vojanová