• Arnošt Veselý a Daniel Prokop oceněni

  Ministr školství, mládeže a tělovýchovy ocenil 35 významných osobností pedagogiky. Medaili MŠMT 1. stupně - za dlouhodobou vynikající pedagogickou činnost získal profesor Arnošt Veselý a doktorand Daniel Prokop.

  Přečíst si více
 • Plénum ISS

  Každoroční plénum Institutu sociologických studií můžete zhlédnout zpětně prostřednictvím záznamu. Plénum proběhlo ve středu 2. června 2021.

   

   

  Záznam

Aktuality Přejít na aktuality

 • Kniha na zimní semestr 2021/2022

  Kniha Svědectví o životě v KLDR koreanistky Niny Špitálníkové byla vybrána jako kniha na zimní semestr 2021/2022. K četbě zveme nejenom zájemce o sociální antropologii.

 • Symposium Public Festivity Ritualising in Corona Times

  Srdečně vás zveme na symposium Public Festivity Ritualising in Corona Times, které se bude konat 18. - 19. září 2021 ve Voršilské ulici na půdě Univerzity Karlovy. Těšit se můžete na více než dvacet zajímavých hostů. Na organizaci se podílí Alessandro Testa v rámci výzkumného projektu Re-enchantment of Central-Eastern Europe.

 • Kurz na University of Warsaw je otevřen zájemcům o téma elit

  University of Warsaw otevírá přihlášky na kurz Sociology of Elites: Case Studies and Methods, který se bude konat on-line v termínu 30. září až 15. října 2021. Doktorandi a mladí výzkumníci v magisterských programech mohou posílat přihlášky do 23. září 2021.

 • Arnošt Veselý a Daniel Prokop byli oceněni Medailí MŠMT

  Ministr školství, mládeže a tělovýchovy ocenil 35 významných osobností pedagogiky. Medaili MŠMT 1. stupně - za dlouhodobou vynikající pedagogickou činnost získal profesor Arnošt Veselý z Katedry veřejné a sociální politiky a doktorand na Katedře sociologie Daniel Prokop.

 • Státní závěrečné zkoušky - září 2021

  Zde najdete termíny obhajob závěrečných prací a státních závěrečných zkoušek v podzimních termínech.

 • Katedra sociologie připravila volební kalkulačku pro volby do Poslanecké sněmovny

  Volební kompas, který připravila Katedra sociologie ISS FSV UK ve spolupráci s nizozemskou výzkumnou společností Kieskompas a serverem iROZHLAS.cz, má pomoci voličům v rozhodování, kterou stranu volit v letošních volbách do Poslanecké sněmovny. Autory Volebního kompasu jsou Mgr. Tomáš Dvořák, Ph.D., a Ondřej Drobil, student sociologie. Na přípravách spolupracovali také další studenti ISS FSV UK.

ŽIVOT NA INSTITUTU

 • Semináře a diskuzní setkání

  Studium na ISS FSV UK zdaleka nespočívá jen v pravidelné docházce na přednášky a semináře!

  Přidej se k nám na pravidelná diskusní setkání.

 • Studium v zahraničí

  Využijte možnost vyzokoušet si studium v zahraničí v rámci bohaté mezinárodní mobility! Nejznámější program ERASMUS+ je určen pro studenty všech studijních programů a oborů. Vyjet můžete i na partnerské univerzity ISS a OZS. 

 • Studentské aktivity

  Na Institutu sociologických studií působí studentský spolek Miroslava, který díky pořádání formálních i neformálních akcí pomáhá studentům v integraci do vysokoškolského života a usnadňuje komunikaci mezi studenty a instutem.