Erasmus a další možnost studia v zahraničí

Erasmus+ a další možnosti studia v zahraničí

ERASMUS+ NA ISS FSV UK

Program Erasmus+ je určen pro studentky a studenty všech studijních oborů bakalářských, magisterských i doktorských studijních programů ISS. Nabídka je tedy určena i pro kombinované studium.

V rámci programu Erasmus+ se mohou studentky a studenti účastnit zahraničních studijních pobytů či zahraničních praktických stáží. Pro studijní pobyty a praktické stáže se vypisují výběrová řízení zvlášť, je proto nutné sledovat aktuální výzvy, které jsou zveřejňovány na webových stránkách ISS a na facebooku ISS.

Vyhlášku Erasmus+ pro akademický rok 2020/2021 najdete ZDE!!! Aktuální vyhláška pro daný akademický rok je vždy zveřejňována s vyhlášením nového výběrového řízení. Vyhláška na akademický rok 2021/2022 by měla být zveřejněna již v příštím týdnu (v týdnu 18. - 22.1. 2021).

Dohody Erasmus+ na ISS FSV UK

Institut sociologických studií FSV UK má aktuálně uzavřených téměř 70 partnerských dohod s předními univerzitami po celé Evropě. Na tyto univerzity každoročně vyjíždějí studentky a studenti ISS a naopak z těchto univerzit k nám přijíždí řada zájemkyň a zájemců o studium na ISS.

K významným partnerům patří např. University of Vienna, University of Antwerp, University of Konstanz, University of Helsinki, University of Barcelona, École Normale Supérieure, University of York, University of Mannheim, Trinity College Dublin, University of Amsterdam, University of Warwick, Central European University a mnohé další.

Kromě dohod ISS má Fakulta sociálních věd UK skrze Oddělení zahraničních styků (OZS) uzavřeno dalších více než 30 dohod Erasmus+, které jsou určené pro studenty ze všech institutů.

Seznam všech partnerských univerzit ISS včetně dohod OZS

MAPA partnerských univerzit ISS a OZS - můžete si prohlédnout mapu univerzit, s nimiž máme smlouvu na Erasmus. Mapa je vytvořená v Prezi a najdete v ní webové stránky všech partnerských univerzit, jazykové požadavky partnerksých univerzit, informace o počtu nabízených míst a počtech zájemců o danou univerzitu.

Mapa partnerských univerzit ERASMUS+

Také další instituty FSV UK mají uzavřeny své vlastní smlouvy, kterých je případně možné využít. Je však důležité brát v potaz, na jaké studijní obory jsou tyto smlouvy uzavřeny a že jsou primárně určeny pro studenty těchto institutů.

Kompletní seznam dohod ISS, OZS a dalších institutů FSV UK je ke stažení.

Zkušenosti našich studentek a studentů z Erasmu+

Obecné informace ke studijním pobytům Erasmus+

Obecné informace k praktickým stážím Erasmus+

DALŠÍ MOŽNOSTI STUDIA V ZAHRANIČÍ

ISS FSV UK nabízí i další možnosti zahraničních výjezdů, a to především v rámci mezifakultních a meziuniverzitních dohod. Na základě těchto dohod můžete vyjíždět za studiem i do mimoevropských zemích, velmi populární je mezi našimi studenty např. Austrálie či Kanada.

Seznam mezifakultních dohod

Seznam meziuniverzitních dohod

Více informací k mobilitě na FSV UK najdete zde.

Koordinátorka programu Erasmus+ na ISS FSV UK

Mgr. Terezie Hanzlíková
email: terezie.hanzlikova@fsv.cuni.cz
konzultační hodiny: úterý 9:30 - 12:00 hod
kancelář: 414 (4. patro)
adresa: Pekařská 16, Praha 5 - Nové Butovice

Aktuální informace ke COVID-19 situaci.