Metodologie

Podpora výuky metodologie, statistiky a analýzy dat

Základním cílem těchto stránek je upozornit na zajímavé akce s metodologických obsahem, které se konají na partnerských pracovištích projektu. Účast na těchto akcích rozvíjí znalost metodologie, zejména výzkumné a zároveň umožňuje komunikaci mezi obory jako je ekonomie, kinantropologie, pedagogika, politologie, psychologie, sociologie a statistika, která se běžně nekoná. Pevně doufám, že i díky těmto stránkám se metodologie a její výuka v ČR posune opět o krok dále.

Novinka:Dvě zimní školy kvantitativních technik

 

Na únor 2020 je naplánována dvojice zimních škol (vždy 4 denní akce), které se budou konat v Brně na FSS MU. Tyto školy jsou určeny pro studenty (Mgr. a zejména Ph.D.), akademické pracovníky a výzkumníky. Detailní informace zde. Přihlašování je již ukončeno.

Upozornění: Obě zimní školy jsou již naplněny, přihlašování je v tuto chvíli ukončeno. Další akce proběhne v září (dvě letní školy), detailní info budou na tomto webu.

Zimní školy pořádá ISS FSV UK, katedra sociologie FSS MU Česká sociologická společnost. Akci poskytly záštitu též Česká asociace pedagogického výzkumu, Českomoravská psychologická společnost Česká společnost pro politické vědy.

V případě dalších otázek kontaktuje hlavního organizátora: Petr Soukup, ISS FSV UK