Aktuality

 • Výběrové řízení do Centra doktorských studií ISS

  Ředitel ISS FSV UK vyhlašuje výběrové řízení do Centra doktorských studií ISS na akademický rok 2019/2020. Přihlásit se mohou všichni doktorští studenti ISS. Přihlášky zasílejte do 6. 9. 2019 současně na emailové adresy:

 • Týdenní přípravné kurzy francouzštiny a němčiny

  Centrum jazykové přípravy nabízí týdenní intenzivní kurzy francouzštiny a němčiny, v nichž si můžete zopakovat a upevnit základy daného jazyka a lépe se tak připravit na vstupní test do kurzů obecné francouzštiny (JLB035) a obecné němčiny (JLB033). Úspěšné absolvování vstupního testu je podmínkou k zápisu do těchto předmětů.

 • Call for papers: V4Net Conference

  Institut sociologických studií spolu s Max Planck Institute pro sociální antropologii pořádá ve dnech 24 – 25 září konferenci Migration and the generational experience. Call for papers na tuto konferenci je otevřen do 25. 6.

 • Podpora postdoktoranda při získávání vědeckého projektu

  Ředitel ISS FSV UK vypisuje poptávku s cílem podpořit jednoho postdoktoranda (max. 8 let po obhajobě) při získávání vlastního vědeckého projektu, který se bude realizovat na ISS.

 • Sociolog Ondřej Císař o zaplněném Václavském náměstí

  Několik demonstrací nic obvykle nezmění, ale vytrvalost může slavit úspěch

 • NOVINKA: DVĚ LETNÍ ŠKOLY KVANTITATIVNÍCH METOD

  ISS FSV UK společně s FF UK a Českou sociologickou společností pořádají letos dvě letní školy zaměřené na sociálněvědní analýzu dat. Akci poskytly záštitu též Česká asociace pedagogického výzkumu, Českomoravská psychologická společnost a Česká společnost pro politické vědy.