Zemřel docent Jan Kohoutek

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že nás dne 18. 9. 2024 ve věku 46 let nečekaně opustil doc. Jan Kohoutek, Ph.D., vědec a pedagog na Institutu sociologických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy. Profesní dráhu docenta Kohoutka směřoval jeho zájem o veřejnou správu, terciární vzdělávání a vzdělávací politiku obecně. Uznání si získal především studiem politizace ve veřejné správě. Svou prací významně přispěl k rozvoji teorie tvorby veřejné politiky, zejména pak v oblasti tzv. policy work.

Na docenta Kohoutka vzpomíná i jeho kolega, proděkan FSV UK, prof. Arnošt Veselý: „Honzu jsem poprvé potkal skoro před 20 lety, kdy nastoupil do našeho doktorského studia a já se stal jeho školitelem. Na první pohled byla zřetelná jeho pracovitost i jeho zvídavost. Ta se mimo jiné projevovala v obrovském množství pramenů, které byl schopný přečíst. I díky tomu měla jeho práce mezinárodní úroveň a dosah. Ne náhodou publikoval v řadě výborných časopisů, a to na několik zcela odlišných témat. Navzdory tomu zůstal skromný a utahoval si z dnešní fetišizace „déjedniček“ a „kvéjedniček“. Bude mi moc chybět nejen jeho teoretický přehled, ale především jeho kamarádství, férovost, nadhled a osobitý humor.“

Pozůstalým vyjadřujeme upřímnou soustrast.