Sociologický večer - středa 25. května 2022 od 18:30

belánová

Sociologický večer - středa 25. května 2022 od 18:30

Vážení příznivci Sociologických večerů,

dovolujeme si vás pozvat na další setkání:

„A nejste jako domškolák málo socializovaný?“ Zkušenosti prvních českých absolventů domácího vzdělávání
host: Andrea Beláňová a Yvona Kostelecká (SOÚ AV ČR)

První experimentální vlna domácího vzdělávání byla v Česku spuštěna v roce 1998. Historicky prvním absolventům tohoto experimentu tedy není dnes více než třicet let. V rámci dvou GAČR projektů v letech 2017-2021 jsme se dvaceti z nich dotazovali, jak na tuto etapu vzpomínají. Záměrně jsme cílili na socializaci, která bývá považována za hlavní riziko domácího vzdělávání. Kdo byl pro informanty hlavním aktérem jejich rané socializace? Jak vnímali přechod na standardní školu? Jaký vliv podle nich mělo domácí vzdělávání na jejich pozdější studia, pracovní život, mezilidské vztahy nebo úvahy o budoucím rodinném uspořádání? Jaký význam domácímu vzdělávání zpětně přikládají?

kdy: středa 25. května 2022 od 18:30

kde: budova FSV Hollar (Smetanovo nábř. 6), místnost číslo 112

Setkání je jako vždy otevřené i neakademické veřejnosti, vstup je volný a prostor bude samozřejmě i pro diskusi.

Těšíme se na viděnou,
Veronika Frantová