Informace ke státním závěrečným zkouškám červen/září 2021

19. 4. 2021 - 4. 5. 2021 přihlašování ke státním zkouškám
4. 5. 2021 termín pro odevzdání finálních verzí prací
28. 5. 2021 termín pro splnění studijních povinností
Pro studenty bakalářských programů SOSA, SOSP:
7. června 2021 posudky bakalářských prací od vedoucího i oponenta
15. – 17. 6. 2021 obhajoby a státní zkoušky
Pro studenty programu Sociologie:
15. 6. 2021 posudky diplomových prací
15. 6. 2021 písemná část magisterských státních zkoušek
21. – 24. 6. 2021 obhajoby diplomových prací a závěrečné státní zkoušky
Pro studenty programu Veřejná a sociální politika:
16. 4. 2021 posudky diplomových prací
23. 6. 2021 obhajoba + písemná část magisterských státních zkoušek
24. 6. 2021 ústní část magisterských státních zkoušek
ZÁŘÍ - kromě termínů zůstává vše stejné
1. 7. – 27. 7. 2021 přihlašování ke státním zkouškám
27. 7. 2021

termín pro odevzdání finálních verzí prací

27. 7. 2021 termín pro splnění studijních povinností
 Pro studenty bakalářských programů SOSA, SOSP:
6. 9. 2021 posudky bc. prací od oponenta a vedoucího práce (vložené v SISu)
13. 9. – 16. 9. 2021 obhajoby a státní zkoušky
Pro studenty programu Sociologie:
13. 9. 2021 posudky diplomových prací od oponenta i vedoucího práce
13. 9. 2021 písemná část magisterských státních zkoušek
20. – 23. 9. 2021 obhajoby diplomových prací a závěrečné státní zkoušky

Přihlašování ke státním zkouškám

Přihlašování na červnové termíny státních zkoušek bude spuštěno 19. dubna 2021Systém pro registraci ke státním zkouškám bude otevřený až do 4. května 2021. To je také termín pro vložení finální verze závěrečné práce.

Na státní zkoušky se hlásíte přes SIS. Informace a návody najdete na stránkách FSV UK v sekci Studium – návody.

Doporučuji, abyste se k SZZk přihlásili co nejdříve, ideálně hned po otevření systému pro zápis. Pro nerozhodné je proces odhlášení po termínu jednodušší (provádí ho pouze katedra, stačí souhlas vedoucího katedry), než dodatečné přihlášení, kde je nutná žádost s několika podpisy, která končí až u pana proděkana.

Odevzdání závěrečných prací

Letos stačí, když práci odevzdáte pouze elektronicky. Dohodli jsme se na tom i na poradě katedry. Nic netiskněte, jenom včas vložte ve správném formátu PDF/A do SISu (návod pro uložení kvalifikační práce najdete zde, hlavně počítejte s tím, že systému chvilku trvá, než vám zkontroluje, že jste skutečně použili ten správný archivační formát. Rozhodně počítejte s takovými 10 - 15 minutami. Proto nevkládejte práci do SISu 4. května ve 23:59, ale mnohem dříve, ať nedojde k vašemu odhlášení od státních zkoušek. Jakmile se vám u vložení práce objeví datum 5. května 2021, Správa SISu vás vyškrtne a budete muset podstoupit proces, o kterém jsem psala – podat žádost o dodatečné přihlášení a čekat na schválení.

V případě potíží s vytvořením PDF/A se raději obraťte na studentskeprace@fsv.cuni.cz,

Povinnými soubory u závěrečné práce je vždy řešení práce (vlastní práce). Vložení abstraktů v českém a anglickém jazyce je povinné pouze u studentů navazujícího programu v českém jazyce. Studenti navazujících programů v anglickém jazyce vkládají pouze abstrakt v anglickém jazyce. Příloha k práci slouží pro uložení dat, která nelze v rozumné míře tisknout, např. zvuková nahrávka, rozsáhlá tabulka nebo výstup specializovaného programu. Řešení práce, všechny soubory v příloze s příponou PDF a errata se kontrolují na formát PDF/A, ostatní soubory nikoliv.

Název práce v SISu se musí shodovat s názvem finální verze práce. Všechny odevzdané práce kontroluji, přesto budu ráda, pokud mě na rozdíl upozorníte.

Studijní povinnosti

Podle fakultního harmonogramu je termín pro splnění studijních povinností pro bakaláře i magistry stanoven na 28. 5. 2021.
Výpis nemusíte tisknout, kontrolu si zařídíme sami, stačí poslat zprávu, že máte splněno.

Termíny státních zkoušek

Přesné termíny stanovíme vždy, až po ukončení přihlašování, podle zájmu o státní zkoušky!

Pozvánku ke státní zkoušce vygeneruje SIS a pošle ji na adresu, kterou máte v systému zadanou. S největší pravděpodobností vyvěsím harmonogram státnic i na stránky ISS. Rozpis berte jako orientační, k obhajobám i státnicím choďte nejméně s 30minutovým předstihem. Skoro pravidelně někdo od zkoušek na poslední chvíli odstoupí.

V případě otázek nebo chybějících posudků se obracejte na Janu Vojanovou: jana.vojanova@fsv.cuni.cz u bakalářských studijních programů a magisterského studijního programu Sociologie. U programu Veřejná a sociální politika se obracejte na Anetu Csikósovou aneta.csikosova@fsv.cuni.cz.

Hodně štěstí!