SPECQUE - staň se součástí delegace UK v Lucembursku

Účastníci SPECQUE mají skvělou příležitost nejen blíže poznat fungování EU, ale
také prohloubit své osobní schopnosti, a to například v oblasti diskuse, vyjednávání a přesvědčování.
Vyzkouší si spolupráci napříč politickými uskupeními, společná zasedání i rozhovory s médii. Navíc
mají možnost zvolit si, zda chtějí okusit roli běžného poslance nebo třeba lobbisty či novináře.

Simulace se koná každoročně střídavě v Kanadě a v Evropě. Letos v létě proběhla v Québecu, a po
několika letech se na ní podílela právě i delegace Univerzity Karlovy. Zúčastněné studentky vnímaly
získanou zkušenost jako natolik obohacující, že se rozhodly v tradici pokračovat a aktuálně zahajují
výběrové řízení dalších zájemců, kteří by se rádi stali součástí delegace a vydali se společně s nimi na SPECQUE 2023 do Lucemburku. Organizační tým bude žádat o financování pobytu pro všechny členy delegace v programu Podpora internacionalizace na UK (POINT).

A co by měli uchazeči splňovat? Určitě výborně ovládat francouzský jazyk (úroveň B2/C1) a mít zájem
o fungování Evropské unie a jejích institucí. Pak už stačí jen poslat své CV a motivační dopis na adresu cuni.specque@gmail.com do 7. prosince 2022.