Dr. Alessandro Testa od března na ISS

AT

Dr. Alessandro Testa od března na ISS

Je nám potěšením, že můžeme ještě jednou na ISS přivítat Alessandra Testu, který na ISS přišel v březnu a představil se s přednáškou "The vernacularisation of Intangible Cultural Heritage and the politics of culture and identity in European public rituals". Alessandro Testa na ISS řeší projekt “The Re-Enchantment of Central-Eastern Europe,” který je financovaný ze zdrojů OP VVV MŠMT. Jeho projekt je ukotven v tradici kritické a historické antropologie náboženských vyznání a praktik ve střední a východní Evropě po roce 1989 a je postaven na použití historiografických a etnografických metod.

Alessandro Testa má řadu výzkumných zájmů v oblastech antropologie, historie a etnologie Evropy. Zvláštní pozornost ve svém výzkumu věnuje náboženství. Před příchodem na ISS působil Alessandro Testa jako “Lise Meitner” Post-doc na Univerzitě ve Vídni (2015 - 2017). Po absolvování PhD na Univerzitě v Messině působil jako hostující lektor na univerzitě v Tallinnu. Mezi lety 2013 a 2015 působil jako postgraduální výzkumník na Univerzitě Pardubice v ČR. V roce 2014 působil také jako Visiting Scholar na Max Planck Institutu v německém Halle.

V zimním semestru 2019/2020 nabídne studentům kurz Anthropology of Cultural Heritage. Alessandro Testa také nabízí vedení prací pro studenty (příloha). Bližší informace k jeho akademické práci jsou k nahlédnutí zde https://alessandrotesta.academia.edu/