Stipendia AKTION pro vysokoškolské studenty a pedagogy

aktion

Stipendia AKTION pro vysokoškolské studenty a pedagogy

Program nabízí stipendia na pobyty v Rakousku pro přípravu diplomové, disertační nebo habilitační práce, dále stipendia k účasti na letních jazykových kurzech němčiny/češtiny v tandemu s rakouskými studenty (tzv. letní kolegia) a stipendia pro VŠ pedagogy pro absolvování výzkumného/přednáškového pobytu.

Obecné podmínky

O stipendium mohou žádat občané zemí EU, Evropského hospodářského prostoru a Švýcarska, kteří studují/pracují na veřejné vysoké škole v ČR.

Pro svůj stipendijní pobyt si vybírají z oprávněných rakouských institucí: státní univerzityodborné vysoké školypedagogické vysoké školy,
akreditované soukromé univerzity.

• Pro udělení stipendia je nutná znalost německého nebo anglického jazyka.
  • Věková hranice k udělení stipendia není stanovena a stipendium nelze prodlužovat.
  • Vybraní uchazeči nesmí vedle svých akademických povinností vykonávat výdělečnou činnost v Rakousku.

Další informace jsou k dispozici v jednotlivých záložkách Studenti VŠAkademičtí pracovníci VŠ a Letní kolegia.